Srpski teniser plasirao se u osminu finala ATP turnira u Stokholmu, pošto je sa 2:0 (6:2, 6:4) bio bolji od Francuza Korentina Mutea.

U meču koji je trajao 74 minuta Janko Tipsarević je lako slavio – osvojio je prva tri gema u kojima je Mute, 94. igrač sveta, servirao. Uprkos tome što je jednom gubio svoj servis, Tipsarević je lako došao do prednosti od 1:0.

U drugom setu Janku je bio potreban jedan brejk, on je došao u sedmom gemu, a u desetom Tipsarević je iskoristio prvu meč-loptu za plasman u drugo kolo.

U narednoj rundi Tipsarević će igrati protiv Italijana Fabija Fonjinija koji je bio slobodan u prvoj rundi.

Prema zvaničnom Tviter profilu turnira, ATP turnir u Stokholmu biće poslednji u velikoj karijeri Janka Tipsarevića, nekada osmog igrača sveta.

ATP turnir u Stokholmu igra se od 1969. godine, kada je na njegovom prvom izdanju slavio Nikola Pilić, a aktuelni prvak je Stefanos Cicipas, koji je 2018. godine u finalu u švedskoj prestonici bio bolji od Ernestsa Gulbisa.

Nagradni fond je 711 hiljada evra, a turnir pripada ATP seriji 250.