Tores u formi, pobeda Liverpula

0

Dva gola za ekipu Rafe Beniteza postigao je Fernando Tores u 4. i 60. minutu, a jedan pogodak je delo defanzivca Glena Džonsona iz 32. minuta.

Liverpulu je pobeda na današnjem meču bila imperativ. To su "crveni" stavili do znanja "crnim mačkama" i već od prvog sudijskog zvižduka krenuli su da atakuju na gol Krega Gordona. Trijumf Liverpula mogao je da bude još ubedljiviji da Tores u drugom poluvremenu umesto mreže nije pogodio stativu, kao i da su se kapiten Stiven Džerard i Dirk Kujt u dva navrata bolje snašli pred golom gostiju.

Liverpul je sada peti na tabeli sa 54 boda, četiri manje od Totenhema koji ima i meč manje, a  jedan bod više od Mančester sitija, koji ima dve utakmice zaostatka.

U nedelju je odigran još jedan meč u kojem je ekipa Blekburn Roversa zabeležila pobedu na gostovanju Barnliju sa 0:1. Jedini gol na meču postigao je Dejvid Dan iz penala u 19. minutu meča, pa Roversi sada imaju 41 bod i na devetom su mestu, dok je Barnli na pretposlednjoj poziciji sa samo 24 osvojena boda.

U subotu su fudbaleri Čelsija na "Stamford Bridžu" deklasirali ekipu Aston Vile rezultatom 7:1, ali su ostali na drugoj poziciji, pošto je ubeljivu pobedu zabeležio i Mančester Junajted protiv Boltona sa 4:0.