Totenhemov dolazak u Dortmund nije bio izlet, ali je pregrmeo Borusijinu kanonadu (VIDEO)

0
Tanjug/AP
Kejn je rutinski matirao Borusijinog golmana Birkija

Pošto je pola posla obavio pobedom s 3:0 na Vembliju, engleski tim odoleo nemačkom pred njegovom vernom publikom, a savladao ga je i u revanšu – 1:0.

Borusija je od prvog minuta krenula na sve ili ništa. Možda bi Totenhemov sigurni plasman u četvrtfinale Lige šampiona i bio doveden u pitanje da na golu nije imao francuskog čuvara mreže Lorisa, gotovo uvek pouzdanog.

Pregnuće domaćina u prvom poluvremenu palo je u vodu, a sudbina mu je skroz zapečaćena ubrzo po nastavku utakmice. Najsjanija zvezda engleskog tima Kejn je postigao pogodak u 49. minutu. Pošto je Borusija loše postavila ofsajd zamku, izbio je oči u oči ispred njenog golmana Švajcarca Birkija, koga je rutinski savladao.