Košarkaši Barselone savladali su kao gosti ekipu Žalgirisa 73:62, dok je Baskonija u Istanbulu iznenadila tim Anadolu Efesa 77:59, u utakmicama 12. kola Evrolige.

Barselona se trgla posle poraza u Francuskoj u prošlom kolu i u Kaunasu prilično lako izašla na kraj sa Žalgirisom.

Ekipa Šarasa Jasikevičijusa vodila je od početka meča, vrlo često i sa 15 poena prednosti, da bi na kraju zabeležila pobedu od 73:62.

Brendon Dejvis je postigao 16, a Kajl Kjurik 15 za Blaugranu, dok je najefikasniji u domaćoj ekipi bio Jokubaitis sa 15.

Barsa je ostala na prvom mestu sa devet pobeda i dva poraza, dok je Žalgiris, posle odličnog starta, sada tek 11. sa skorom 5-7.

Efes je slovio za favorita protiv Baskonije, ali je španski tim odneo ubedljivu pobedu u Istanbulu – 77:59.

Ekipa Ergina Atamana vodila je tokom većeg dela prvog poluvremena, ali je u nastavku u potpunosti stala, što su gosti iz Baskonije iskoristili i došli do velike prednosti, koju su sačuvali do kraja meča.

Alek Piters postigao je 18 poena, dok je u ekipi Efesa Larkin bio najefikasniji sa samo osam postignutih poena.

Takođe, košarkaši minhenskog Bajerna savladali su na svom parketu ekipu Himkija sa 80:77 u meču 12. kola Evrolige. Real je kao domaćin savladao francuski ASVEL sa 91:84, nakon preokreta u poslednjoj četvrtini