Arbitar meča šestog kola ruskog prvenstva između Orenburga i Sočija (1:1), dvojca sa začelja tabele, beskompromisan na čin protesta trenera domaćina Platona Zaharčuka.

Sredinom drugog poluvremena šef stručnog štaba Orenburga, u kojem je kapiten nekadašnji Zvezdin napadač Đorđe Despotović, dobio je žuti karton jer se, pri vođstvu svog tima s 1:0 autogolom gostiju u 46. minutu, pobunio na jednu sudijsku odluku. Kada je arbitar prišao da ga javno opomene, uzvratio mu je vadeći iz džepa – nevidljivi karton. Tako je izrazio mišljenje o načinu na koji sudija vodi meč.

Ne časeći časa, ovaj mu je pokazao crveni karton. Nedugo zatim Soči je izjednačio iz penala.

Despotović se nije upisao u strelce ali je ponovo pokušao da akrobacijom preko glave zatrese mrežu, onako kako mu je to pošlo za rukom pre dva kola, kada je Orenburg bio gost Ahmata.