EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Bešiktaš je novi šampion Turske.

Crno-beli “orlovi” su u dramatičnoj završnici tamošnje Superlige uspeli da kroz ciljnu ravninu prođu ispred istanbulskih rivala Galatasaraja i Fenerbahčea.

Titulu su obezbedili pobedom u Izmiru nad ekipom Gectepea rezultatom 2:1 (1:1), što je bilo dovoljno za slavlje sa 84 osvojenih bodova.

Galatasaraj je sa istim brojem bodova završio kao drugi, pošto je Bešiktaš imao bolju gol-razliku.

Bešiktaš je završio sa +45, a Galata sa +44.

Morali su crveno-žuti da pobede sa četiri gola razlike ekipu Malatije, ali su na svom stadionu slavili “samo” sa 3:1 (0:1).

Kretanje rezultata je bilo takvo da je Bešiktaš poveo golom Domagoja Vide u 10. minutu, ali je Gectepe izjednačio preko Alpaslana Ozturka u 24. minutu.

Galatasaraj je gubio od 39. minuta golom Bujuka, ali je za sedam minuta u drugom poluvremenu preokrenuo golovima Dervisioglua i Babela.

U tim momentima je on bio na čelu tabele i drama je bila potpuna.

Ali, Bešiktaš u 69. minutu u jeku najvećih napada uspeo da dođe do pobedonosnog gola.

Larin je oboren i dosuđen je penal koji je u gol i veliko slavlje pretvorio najbolji igrač Bešiktaša Rašif Gezal.

Galatasaraj je u završnici stigao do trećeg tola, ali je ostao “kratak” za dva pogotka i u poslednjim sekundama se nadao golu Gectepea za 2:2.

NIje ga dočekao i titula će ove godine ipak biti crno-bela u Turskoj.