U poslednjih 40 godina u Bundes ligi samo Ajntraht primio šest u prvom poluvremenu

0
Tanjug/AP
Pola tuceta golova u Ajntrahtovoj mreži do 36. minuta

Debakl tima iz Frankfurta protiv Bajera u Leverkuzenu ublažio Filip Kostić.

Između dve utakmice polufinala u Ligi Evrope Ajntraht je primio tuce golova u nemačkom prvenstvu – za prvih 38 minuta. Na revanš s Čelzijem u Londonu u četvrtak (prvi meč 1:1) ide potučen sa 6:1 dva kola pre kraja Bundes lige.

Filip Kostić nije bio zadovoljan igrom saigrača

Poslednji put se desilo da jednom timu šest puta zatrese mreža u prvom poluvremenu 29. aprila 1978. Tada je Borusija iz Menhengladbaha pregazila dortmundsku s 12:0 (6:0). Šest pogodaka u prvom poluvremenu postigli su i Bajern protiv Herte u Minhenu 12. juna 1976 – 7:4 (6:0), Herta protiv Borusije (D) 18. aprila 1970 – 9:1 (6:0) i dortmundski tim protiv Šalkea u Gelzenkirhenu 26. septembra 1964 – 6:2 (6:0).

Tek kad je Ajntraht primio šest gol, u igru su uvedeni Luka Jović, najbolji strelac tima, i Mijat Gaćinović. Tim iz Frankfurta u pretposlednjem kolu (12. maj) dočekuje Majnc, a u poslednjem je gost Bajerna, koji se bori da sačuva titulu.