Košarkaši Zvezde pobedili su ekipu Himkija u 6. kolu Evrolige rezultatom 90:78 (28:22, 22:19, 30:15, 10:20)

Zvezda je u prethodnih šest mečeva pretrpela pet poraza, posle velike pobede nad Fenerbahčeom, a u Evroligi ima učinak od jednog trijumfa i četiri neuspeha.

Sa druge strane Himki se nalazi u nikad boljoj formi i posle pet kola na deobi je drugog mesta sa samo jednim porazom.

Ovo će biti sedmi meč srpskog i ruskog kluba, a rezultat je za sada 3-3, dok je Himki slavio pobedu u poslednja dva navrata.

Zvezda je sjajno počela meč i zahvaljujući raspoloženom Boriši Simaniću (brzo je postigao dve trojke), u trećem minutu na semaforu je pisalo 8:0. Domaći tim je imao i plus 10 u prvom periodu (19:9), ali su gosti do kraja tog dela meča uspeli da smanje minus na 23:22.

Ipak, ekipa Andrije Gavrilovića nije gubila glavu i sredinom druge četvrtine imala je velikih 16 poena prednosi – 45:29.

Zvezda je meč prelomila u drugom delu trećeg poluvremena kad je serijom 14:0 obezbedila ogromnu prednost 66:47.

Maksimalnih +27 domaći su imali na startu poslednje deonice (83:56), a opuštanje crveno-belih ruski tim je iskoristio i serijom 14:0 došao na podnošljivih 83:70. Međutim, Braun je u 37. minutu zaustavio nalet gostiju i svoj tim uveo u mirnu završnicu.

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić 4, Čović 0, L. Braun 10, Perperoglu 15, Davidovac 2, Lazić 0, Beron 17, Dobrić 3, Gist 12, Dženkins 8, Simanić 18, Odžo 1.

HIMKI: Šved 14, Buker 13, Tima 8, Karašev 0, Zajcev 7, Desiatnikov 4, Jerebko 9, Monja 2, Gil 11, Jović, Evans 5, Bertans 5.