U 19. kolu italijanske Serije A Milan je gost savladao Kaljariji s 2:0, a povratnik u njegove redove švedski napadački as Zlatan Ibrahimović (38) postigao je u 64. minutu gol za potvrdu pobede.

Ibrahimović je drugi debi među “rosonerima”, za koje je igrao u sezonama 2010/11. i 2011/12, imao protiv Sampdorije na San Siru u prošlom kolu (0:0). Igrao je do 55. minuta. Na Sardiniji je odigrao ceo meč. Prethodni put je strelac u Milanovom dresu, a samim tim i u italijanskom prvenstvu, bio 6. maja 2012. i to u gradskom derbiju s Interom. Postigao je oba gola, ali su se “neroazuri” radovali s 4:2.

Prvi pogodak protiv Kaljarija dao je 20-godišnji Portugalac Rafael Leao, koji je s Ibrahimovićem u tandemu. Strelac je bio u 32. sekundi drugog poluvremena. To je najbrži Milanov gol u drugom delu utakmice još od tog Ibrahimovićevog prethodnog pogotka, kada je doveo “rosonere” u vođstvo s 2:1. Usledio je preokret…