Kiparski APOEL slavio je u Azerbejdžanu protiv Karabaga 2:0 i na taj način anulirao minus iz prvog meča I plasirao se u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona.

Prvu šansu su dočekali u 34. minutu kad je štoper Joanu odlično povukao loptu, došao do šesnaesterca i iznudio penal, koji je rutinski realizovao Argentinac Tomas de Vićenti.

Kipranima je falio još jedan gol i to se desilo u 68. minutu, kad je srpski internacionalac Uroš Matić fantastičnim pogotkom doveo tim do vođstva 2:0. Pored njega na terenu je bio i Andrija Pavlović 73 minuta, dok Vujadin Savić nije bio ni u protokolu.

APOEL će u plej-ofu igrati protiv pobednika dvomeča Ajaks – PAOK. U prvom meču u Solunu bilo je 2:2. Karabag će u plej-ofu za Ligu Evrope igrati protiv pobednika meča Linfild – Sutjeska, a u prvom meču u Nikšiću bilo je 2:1 za severnoirskog šampiona.