Turski tim savladao Olimpiju u Ljubljani s 1:0 u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Pošto je u prvoj utakmici bilo 2:2, Malatija ide dalje i biće Partizanov protivnik u trećem kolu ukoliko “crno-beli” uspešno završe započeti posao s velškim Konahs Kijem. Prvi meč bi bio u Beogradu 8. avgusta, a revanš nedelju kasnije u Istočnoj Anadoliji.

Olimpija je od 38. minuta imala igrača manje, pošto je njen napadač za 14 minuta dobio dva žuta kartona. Malatija je opsedala gol domaćina i najzad je u 77. minutu pronašla pukotinu. Strelac je bio Adis Jahović (32), iskusni makedonski napadač, rođen u Skoplju, koji je ovog leta došao u Malatiju.

Olimpija nije uspela da učini ništa ni u osam minuta nadoknade vremena. Nekadašnji Zvezdin igrač Holanđanin Mičel Donald nije dobio priliku u timu gostiju.