U poslednjem kolu u J grupi drugog kruga Italija savladala Portoriko sa 94:89 (13:24, 13:22, 24:18, 33:19, 11:6).

Porazom protiv Španaca u prethodnoj utakmici (67:60) razvejani su snovi Italijana o četvrtfinalu Mundobasketa. Dalje idu “crvena furija” i naš tim, koji će u neposrednom okršaju (14.30 časova) u Vuhanu da odluče ko će biti prvi, a ko drugi.

“Azuri” su se namučili s Portorikancima, koji su na poluvreme otišli sa zalihom od 20 poena. Italija je u drugom delu utakmice dala sve od sebe da i prestigne protivnika, a na početku poslednjeg minuta činilo se da ima pobedu u džepu (81:75).

Portoriko se nije predao. Izborio se za produžetak.

Neizvesno je bilo i u dodatnih pet minuta, pogotovo kad je Heket, pri vođstvu “azura” 90:87, na 34 sekunde do kraja promašio oba slobodna bacanja. Tu grešku nije načinio Belineli, koji je pogodio obadva kada je on stao na liniju penala. Uertas je za to vreme dvaput promašio za trojku.

Najefikasniji na meču bili su italijanski asovi Belineli (27 poena) i Galinari (22).