EPA-EFE/Julian Finney

Fudbaleri Arsenala pobedili su Totenhem kod kuće u derbiju severnog Londona u okviru 28. kola Premijer lige posle preokreta rezultatom 2:1.

Tobdžije su do prvog trijumfa posle više od dve godine nad velikim rivalom stigli debitantskim pogotkom Martina Edegora u 44. i golom Aleksandra Lakazeta iz jedanaeterca u 64. minutu.

Spursi su, prethodno, poveli preko Erika Lamele, koji je na fantastičan način zatresao mrežu u 33. minutu.

Isti igrač je u 76. dobio drugi žuti karton i ostavio tim sa desetoricom na terenu. Uprkos tome, ekipa Žozea Murinja je u finišu bila znatno konkretnija i bolja, pa je vrlo lako mogla da izbegne poraz.

Najbolju šansu za to imala je u 90. minutu. Hari Kejn je iz slobodnog udarca pogodio stativu, a zatim je šut Davinsona Sančesa na odbitak praktično sa gol linije skinuo Gabrijel.

Arsenal sa 41 bodom zauzima 10. mesto. U narednoj rundi gostuje Vest Hemu 21. marta.

Totenhem je upisao prvi poraz, posle tri pobede u ligi, i sada je sedmi sa 45. Pred njim je duel sa Aston Vilom u Birmingemu, takođe, 21. marta.