Srbija bez poraza putuje u Beograd na četvrtfinale. Pale su Belgijanke sa 70:66 posle triler završnice.

Prelomni potez bila je krađa Nevene Jovanović na deset sekundi do kraja utakmice pri samom izvođenju Belgijanki i 67:66 na naše košarkašice.

Sonja Petrović je promašila dva bacanja posle faula, ali je se tu našla kapiten Jelena Bruks da krađom na dve sekundi do kraja i efektnom trojkom sa pola terena i uz zvuk sirene začini treći trijumf u tri utakmice.

Najbolja igračica Evrope Ema Meseman je bila sjajna sa 21 poenom i devet skokova, ali je promašila floter za potencijalnih 68:65 na dvadestak sekundi do kraja. Ana Dabović (13 poena, pet skokova i asistencija) je potom faulirana i hladnokrvo dovodi Srbiju u prednost 67:66.

Najefikasnija kod pobedničkog sastava bila je Jelena Bruks sa 16 poena.

Izuzetnoj tenziji doprinela je i pauza na minut do kraja zbog prokišnjavanja krova “Kristalne dvorane”.

Srbija ide direktno u četvrtfinale u “Štark” areni. Protvnik će biti poznat posle baražnog duela Letonije ili Švedske.

Kraj utakmice!

70:66 – TROJKA SA POLA TERENA JELENE BRUKS ZA KRAJ VELIKE DRAME I VELIKE POBEDE!

SONJA PETROVIĆ FAULIRANA – PROMAŠUJE OBA NA SEKUND DO KRAJA.

NEVENA JOVANOVIĆ KRADE LOPTU!!!

67:66 – VODIMO NA 11 SEKUNDI DO KRAJA! DABOVIĆ RUTINSKI!

PROMAŠUJE FLOTER MESEMAN! FAULIRANA ANA DABOVIĆ!

65:66 – Petrović promašuje u jedan na jedan akciji. Ana Dabović izbija loptu Mesdag. Sudije opet gledaju snimak! Lopta za Blegiju.

Milić promašuje. Jelena Bruks hvata ofanzivni skok i u borbi za loptu dosuđena “mrtva lopta”. Strelica pokazuje da je naš napad.

65:66 -Brz faul Crvendakić. Žuli Aleman hladnokrvna.

64:65 – Nastavlja se igra! Dabović promašuje, Milić faulirana. Jedan od dva.

KROV DVORANE PROKIŠNJAVA, PAUZA U IGRI. I TO NA MINUT DO KRAJA.

64:64 – ANA DABOVIĆ! KOŠ UZ DODATNO BACANJE!

62:64 – Belgijanke promašuju dve trojke. Bruks sa par neuspelih pokušaja. Meseman precizna!

62:62 – Jana Raman koristi rupu u odbrani da neometano prođe do koša. Sonja Petrović preuzima loptu i izvlači dva penala.

60:60 – VRAĆA SONJA PETROVIĆ! 2+1!

57:60 – KAKAV KOŠ KIM MESDAG! TROJKA UZ FAUL.

57:56 – SONJA PETROVIĆ!

55:56 – Jelena Bruks razgrće odbranu do koša! Pa leđni zaokret! KAPITEN KAPITENSKI!

51:56 – Ema Meseman koristi tri od četiri penala.

Nesportska greška svirana Ani Dabović! Srpska košarkašica je u borbi za skok prstom zakačila Meseman u lice. Vrlo sumnjiva odluka sudija!

51:53 – EVO NEVENE JOVANOVIĆ! CEPA MREŽICU! I KAPITEN JELENA BRUKS DAJE KOŠ, PUBLIKA SE DIŽE NA NOGE!

46:53 – Trojka Mesdag i dva poena Delare vraćaju Belgiju na bezbednu distancu.

46:48 – Lepi poeni Ane Dabović posle finte šuta. Na to i sjajna krađa na sredini terena i kontra iste igračice.

IV četvrtina

42:48 – Promašaji naših košarkašica za tri se nastavljaju.

42:46 – Nevena jovanović promašuje otvorenu trojku, kažnjava Dalo u “ofsajdu”. Dragana Stanković nastavlja sa odličnim momentima, asistencija za Miljković, odlična blokada i skok u odbrani.

40:44 – Dragana Stanković sa penala donosi poene Srbiji.

37:44 – Puno promašaja na obe strane. Delare zavrće na drugi obruč.

37:40 – Nevena Jovanović poentira za minus tri. Belgijanke gube loptu, ali Petrović promašuje otvorenu trojku.

35:40 – Vraća se Srbija! Ana Dabović u kontri! Meseman je nezaustavljiva.

33:36 – ANA DABOVIĆ! 2+1!

30:36 – Aleman otvara drugo poluvreme za Belgiju, Sonja Petrović vezuje četiri poena.

III četvrtina

Ema Meseman 12 poena, Jelena Bruks 7.

Kraj prvog poluvremena.

26:34 – Antonija Delare postiže poslednje poene Blegijanki na poluvremenu. U narednom napadu je faulirana Nikolina Milić. Posle pregleda snimka ništa od lične greške.

26:32 – Konačno poeni iz igre! Nikolina Milić prekida napadački post dug šest minuta.

23:32 – Delare upisuje četvrti poen na polaganjem drugi obruč, Meseman drži seriju aktivnom.

22:28 – Delare završava kontru, Belgijanke odlično igraju odbranu. Vrlo su motivisane.

20:26 – Pogodak Maje Škorić na asistenciju Crvendakić. Druga trojka Kim Mesdag.

18:23 – Belgija pravi seriju, Maljković zove tajm-aut.

18:21 – Sonja Petrović! Izmišlja poene u periodu kada se igra vrlo tvrdo. Meseman brzo uzvraća na drugoj strani.

16:19 – Meseman sa poludistance, pa Mesdag u kontri vraćaju prednost Belgiji.

II četvrtina

16:15 – Maja Škorić kasni za izbačajem, koš ne važi. Srbija vodi posle prvih deset minuta.

16:14 – Prvi poeni Miljković.

14:12 – Prvi poeni Nikoline Milić posle pasa bez gledanja Ane Dabović, zatim iz dobre odbrane kontra-napad gde Crvendakić prograva JelenU Bruks.Meseman na osam poena.

10:10 – Meseman daje šest od deset poena, ulazi u formu prvo ime Belgijanki.

8:6 – Jelena Bruks dovodi Srbiju u prvo vođstvo, prvo jedno od dva bacanja, pa trojka.

4:6 – Liskens, Meseman i Mesdag precizne za Belgiju, Crvendakić i Jovanović za Srbiju.

Prve petorke: Srbija – Dabović, Crvendakić, Petrović, Jovanović, Bruks

Belgija – Liskens, Mesdag, Aleman, Delare, Meseman

I četvrtina

Počela je utakmica!

Naša reprezentacija je sa dve pobede protiv Belorusije i Rusije obezbedila put za Beograd na završnu fazu Evropskog prvenstva. Ostaje veliki test protiv jednog od najavljivanih kandidata za medalju, ekipu Belgije, koja se nalazi u nezavidnoj situaciji.

Poraz od Belorusije i današnja pobeda Ruskinja primorava Belgiju da ide na trijumf. Vrlo kvalitetan sastav, četvrti sa Svetskog prvenstva i bronzani sa prethodnog Evrobasketa je “na konopcima” i potrudiće se da izvuče pobedu kako god je moguće. U suprotnom se pakuju koferi.