Najbolji teniser sveta Novak Đoković i mladi grčki teniser Stefanos Cicipas neće nastaviti svoj meč u petak uveče, odlučili su organizatori.

TOK UTAKMICE: NOVAK ĐOKOVIĆ – STEFANOS CICIPAS 0:1 (4:6; 1:2)

1:2 – Slično kao u prethodnom setu Cicipas pravi brejk na Novakov servis.

1:0 – Sigurnim servisima pre svega Đoković otvara ovaj set.

I Set

4:6 – Lako je Cicipas došao do gema i osvojio ovaj set.

4:5 – Nakon što je meč nastavljen oba tenisera su uzela svoj servis u sledećem gemu Grk servira za osvajanje seta.

Prekinut je meč u Rimu zbog kiše koja sve jače pada. Za sada, nije poznato kada će Đoković i Cicipas ponovo na teren.

3:4 – Novak je potvrdio brejk na svoj servis.

2:4 – Brejk Đokovića! Delovalo je da je Cicipas potpuno preuzeo kontrolu nad 1. setu, ali je Novak ponovo uspeo da dođe do brejk šanse koju ovog puta koristi!

1:4 – Brejk Cicipasa! Sa jedne strane Đoković ne koristi svoje brejk šanse, dok grčki teniser koristi svaku priliku i ubeldjivo vodi u prvom setu.

1:3 – Novak je imao nove prilike za brejk koje ponovo nije iskoristio. Cicipas je uspeo da spasi tri brejk lopte i došao do novog poena u maratonskom gemu.

2:0 – Imao je Novak dve prilike da vrati brejk, ali je Cicipas uspeo da izjednači, preokrene i osvoji gem.

0:1 – Brejk Cicipasa! Novak je loše ušao u meč i odmah dozvolio Cicipasu da se razigra i dođe do brejka.

Uoči meča:

Novak u ovaj duel ulazi posle pobede nad Alehandrom Davidovičem Fokinom od 2:0 (6:2, 6:1), dok je Cicipas bio bolji od Matea Beretinija, 7:6 (2), 6:2.

Ovo će biti sedmi meč dvojice tenisera, Novak u pobedama vodi sa 4:2.

Prvi teniser sveta je dobio poslednja tri meča, poslednji put su se sastali jesenas u polufinalu Rolan Garosa kada je Đoković slavio posle pet setova, 6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1.

Ove sezone, Novak je osvojio titulu u Melburnu, dok je Cicipas bio najbolji na Mastersu u Monte Karlu, a izgubio je u dva finala, Akapuklu (Zverev) i u Barseloni (Nadal).