Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale Serbia Opena, pošto je u četvrtfinalnom duelu savladao Miomira Kecmanovića sa 2:0 (6:1, 6:3)

Od samog starta meča Novak je bio ubedljiv i odmah napravio brejk i poveo sa 3:0, do kraja seta, uspeo je da osvoji još jedan brejk i posle 6:1, osvoji set. Kecmanović nije uspevao da pronađe ritam, i pored 3 brejk šanse.

I u nastavku je viđena slična slika. Odmah je Đoković napravio brejk i poveo sa 2:0, da bi novim brejkom stigao i do 5:2. Kada je meč praktično bio rešen, Kecmanović pravi brejk. Ipak, nije uspeo da ga potvrdi na svoj servis za poraz i kraj na ATP turniru u Beogradu.

TOK MEČA: NOVAK ĐOKOVIĆ – MIOMIR KECMANOVIĆ 2:0

II Set

6:2 – Kraj meča!

5:2 – Brejk za Đokovića! Novak servira za pobedu.

4:2 – Ne koristi Kecmanović novu priliku za brejk. Polse 40:30, Đoković se ponovo vraća i osvaja novi gem.

3:2 – Kecmanović igra nešto bolje u nastavku. Osvaja drugi gem u setu na svoj servis.

2:0 – Novak nastavlja u istom ritmu i novim brejkom dolazi do ubedljivog vođstva protiv bledog Kecmanovića.

I Set

6:1 – Kecmanović je imao priliku da vrati brejk Đokoviću, ali je Novak uspeo da izjednači, a potom i osvoji set.

5:1 – Novi brejk Novaka! Đoković ne dozvoljava rivalu da se razigra i ubedljivo vodi.

4:1 – Đoković nastavlja sa agresivnom igrom i dolazi do novog gema.

3:1 – Kecmanović prvim direktnim poenom osvaja gem i smanjuje vođstvo Novaka.

3:0 – Novak na svoj servis potvrđuje brejk.

2:0 – Brejk Novaka! Đoković je odmah na startu krenuo žestoko i iskoristio greške Kecmanovića.