Vaterpolisti Srbije poraženi su od Španije rezultatom 13:12 u meču prve runde u B grupi na olimpijskom turniru.

Vicešampioni sveta su igrali sigurno tokom celog meča i na kraju su stigli do veoma važne pobede.

Meč je počeo bolje za Špance, dobili su nekoliko napada u kojima su imali igrača, pa čak i dva više, što su dobro koristili.

Uspevali su tokom prve četvrtine da vode, ali je naš tim uvek uspevao da ih pristigne i izjednači, pa je posle prvih osam minuta bilo nerešeno, 3:3.

Izabranici Dejana Savića uspeli su sredinom druge četvrtine prvi put da povedu i to sa 5:4 kada je Đorđe Lazić postigao gol, a VAR ga potvrdio.

Imali smo i 6:5 golom Filipovića, ali je došlo do pada koncentracije u poslednja dva minuta.

Španci su postigli tri gola, onaj poslednji u poslednjem sekundu prvog poluvremena, pa su na odmor otišli sa prednošću od 8:6.

Neizvesno je bilo i u nastavku, igrao se gol za gol, ali je Španija ponovo uspela da na kraju treće četvrtine sačuva prednost i u poslednjih osam minuta uđe sa golom viška, 9:10.

Lazić je izjednačio na 10:10, ali su Španci opet uspeli da se odlepe, na četiri minuta pre kraja preko Munariza stigli su ponovo do dva gola prednosti (10:12).

Usledio je dramatičan finiš u kojem smo na 37 sekundi imali gol zaostatka (12:13).

Neoprezno smo izgubili loptu, Španci su zadržali loptu i sačuvali pobedu.

U timu Srbije po dva gola postigli su Lazić, Jakšić, Pijetlović i Filipović, dok je kod Španije najefikasniji bilo Alberto Munjariz sa četiri gola.

TOK MEČA: SRBIJA – ŠPANIJA 12:13(3:3,3:5,3:2,3:3)

ČETVRTA ČETVRTINA

12:13 – Filipović pogađa iz daljine.

11:13 – Fernandez približava Špance pobedi.

11:12 – Jakšić posle igrača više smanjuje prednost Španaca.

10:12 – Idu Španci opet na dva razlike, strelac Munariz.

10:11 – Munariz uzvraća.

10:10 – Rašović ponovo vraća u egal.

TREĆA ČETVRTINA

9:10 – Jakšić na asistenciju Prlainovića.

8:10 – Granados opet diže Špance na +2.

8:9 – Perone kažnjava sporo vraćanje naših i postiže gol u kontri.

8:8 – Drugi gol Lazića, posle hendikep situacije.

7:8 – Koristimo igrača više i smanjujemo preko Pijetlovića.

DRUGA ČETVRTINA

6:8 – Munariz dve sekunde pre kraja četvrtine povećava prednost Španije.

6:7 – Sanauha vraća prednost Španiji.

6:5 – Filip Filipović rešava situaciju sa igračem više.

5:5 – Španci uzvraćaju u sledećem napadu, strelac je bio Tahulja.

5:4 – Lazić dovodi Srbiju u vođstvo prvi put od početka meča.

4:4 – Mandić siguran sa krila.

PRVA ČETVRTINA

3:3 – Uigrana akcija naših sa igračem više, Ranđelović siguran sa dva metra na dva minuta pre kraja četvrtine.

2:3 – Munariz iz velike udaljenosti pogađa.

2:2 – Mitrović pogađa za Srbiju.

1:2 – Tahulj sa pozicije centra daje gol, naši su se branili sa dva igrača manje.

1:1 – Pijetlović postiže prvi gol za našu reprezentaciju na ovom turniru.

0:1 – Granados postiže gol za Španiju.

Izabranici selektora Dejana Savića kreću sa takmičenjem u B grupi od 11.20 časova.

Srbija brani zlatnu medalju osvojenu na prethodnim Igrama 2016. u Rio de Žaneiru.

Ipak već na startu turnira u Tokiju naše vaterpoliste očekuje veliki posao.

U ovoj grupi već je odigran jedan susret, Crna Gora je pobedila Australiju sa 15:10 (4:5, 2:2, 4:1, 5:2).

Od 12.50 meč u ovoj grupi igraju i Hrvatska i Kazahstan.

Sve detalje sa meča Srbija – Španija možete da pratite na Vesti online.