1 : 1
CRVENA ZVEZDA - YOUNG BOYS

Strelci: 1:0 Vukanović u 60, 1:1 Ben autogol u 82. minutu

Fudbaleri Crvene zvezde će drugi put uzastopno igrati u Ligi šampiona, a treći put u nizu evropsku jesen! Šampion Srbije je remijem 1:1 protiv Jang bojsa ušao u evropsku elitu zahvaljujući golu u gostima. Vukanović je u 60. minutu postigao gol za Zvezdu, a ispostavilo seda autogol Bena nije imao posledice po srpskog šampiona.

TOK UTAKMICE

• Meč je počeo, Zvezda igra u novoj garnituri dresova
  • Na startu utakmice blaga inicijativa gostiju, ali bez konkretne akcije
  • 15. minut, Marin je centrirao iz slobodnog udarca, loptu je van i
  • 60. minutm gre izbacio Cesiger, ali engleski sudija nije dosudio korner
  • 17. minut, skraćeni korner za Zvezdu, posle centaršuta Marina i gužve, šutirao je Milunović, ali je izblokiran
  • 18. minut, žuti karton za Milunovića koji je povlačio Ngamelua
  • 20. minut, Rodić natrčava na odbijenu loptu, ali loše šutira sa oko 20 metara
  • 21. minut, žuti karton za Degeneka, koji je na 20 metara od gola Zvezde oborio Nsamea
  • 22. minut, Sijero pogađa živi zid iz slobodnog udarca
  • trenutni posed lopte Crvena zvezda 37%, Jang Bojs 63%
  • 29. minut, Marin je pokušao da uposli Vukanovića u šesnaestercu gostiju, ali se saigrači nisu razumeli
  • 32. minut, žuti karton za Gobeljića, drugi koji igrači Zvezde zarađuju zbog fauliranja Ngamelua
  • 33. minut, Ebišer šutira na gol iskosa iz slobodnog udarca, odlično brani Borjan i skreće loptu u korner
  • 35. minut, prvi žuti karton za goste, za Cesigera, posle faula nad Jovančićem
  • 36. minut, Marin šutira preko gola iz slobodnog udarca sa više od 40 metara
  • 37. minut, Asale šutira sa oko 25 metara, ali loše, ni blizu gola
  • 42. minut, bliži se kraj poluvremena u kom nije viđena nijedna velika šansa
  • 43. minut, sudar glavama Ngamelua i Milunovića, morala je interveniše lekarska ekipa, ali srećom nije bilo posledica
  • 45. minut, igraće se dva minuta nadoknade
  • KRAJ PRVOG POLUVREMENA
  • 46. minut, Ebišer sa 28 metara šutira visoko iznad prečke
  • 47. minut, korner za Zvezdu, raščišćava Sorensen
  • 52. minut, prva izmena na utakmici, Cesigera menja Fasnaht
  • gosti su promenili taktiku, sa 3-4-3 su pršli na 4-3-3
  • 57. minut, katastrofalna greška Borjana, srećom bez posledica po gol Zvezde
  • 58. minut, Kaanjas sa 20 metara šutira po zemlji, pored gola
  • 60. minut, GOOOOOOOL! Vukanović glavom sa sedam metara, posle sjajne asistencije Rodića, proključao je stadion Rajko Mitić
  • 61. minut, Tomane menja Boaćija
  • 63. minut, Fasnaht sa ivice šesnaesterca šutira pored gola
  • 65. minut, ulaze Oaro i Sulejmani, umesto Sijera i Asalea
  • 69. minut, Nsale sa 15 metara šutira pored gola
  • 69. minut, Ben menja Garsiju
  • 76. minut, gužva posle slobodnog udarca Marina, ali ništa od šanse
  • 79. minut, žuti karton za Tomanea
  • 80. minut, na povredu se žali Marin, ali je nastavio meč posle intervencije lekarske ekipe
  • 82. minut, GOL za goste, autogol Bena
  • 84. minut, Ben ne koristi zicer u situaciji jedan na jedan sa golmanom gostiju
  • 90. minut, igraće se još 300 sekundi
  • 90+2. minut, Borjan brani udarac Nsamea sa 20 metara i skreće loptu u korner
  • 90+3. minut, žuti karton za Oaroa
  • 90+5. žuti karton ja Jovančića
  • KRAJ!!!
  • CRVENA ZVEZDA – JANG BOJS 1:1

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić – Jovančić, Kanjas – Vukanović (od 82. Ivanić), Marin, Garsija (od 69. Ben) – Boaći (od 61. Tomane).

Jang bojs: Fon Balmos – Sorensen, Lustenberger, Ceziger (od 52. Fasnaht) – Janko, Sijero (od 65. Sulejmani), Ebišer, Lotomba – Asale, Nsale (od 65. Oaro), Ngamaleu.

SUDIJA: Entoni Tejlor (Engleska).

ŽUTI KARTONI: Milunović, Degenek, Gobeljić, Tomane, Jovančić (Crvena zvezda), Cesiger, Oaro (Jang bojs).

Vladan Milojević će sa svojim igračima probati da se drugu godinu zaredom plasira u Ligu šampiona, a u slučaju neuspeha – i dalje će igrati u Evropi, ali u Ligi Evrope. Šef struke crveno-belih se odlučio da se posle odrađenih suspenzija u Bernu u startnu postavu vrate Nemanja Milunović i Dušan Jovančić. Na drugoj strani, trener gostiju Herardo Seoane je na klupi ostavio nedovoljno spremne Miralema Sulejmanija i Gijoma Oaroa.

Sve ulaznice za večerašnji meč su odavno rasprodate i očekuje se spektakl na stadionu “Rajko Mitić” na kome Crvena zvezda fantastično igra u međunarodnim utakmicama (samo dva puta je doživela poraz pred svojom publikom od kada ih vodi Milojević, protiv Arsenala i Pari sen Žermena).

Atmosfera je očekivano faantastična, poznato je kako navijači Crvene zvezde nose ekipu na najvećim utakmicama. Na tribinama je među više od 50 hiljada navijača Zvezde i oko 400 pristalica Jang bojsa.

Prvi put u istoriji, stadion „Rajko Mitić“ biće pokrivena VAR tehologijom za jednu utakmicu!