Valjak pregazio romantiku

0

"Crno-beli" su do prvog gola došli već u 9. minutu, kada je Adem Ljajić sve sam uradio. Nekadašnji fudbaler Mančester Junajteda sjajano je izveo solo prodor i još bolje šutnuo za vođstvo Partizana od 1:0.

Obe ekipe su nastavile da igraju otvoreno i šanse su se stvarale na obe strane terena, kada su na visini zadatka bili oba golmana, domaći Božović i gostujući Šaranov.

Zanimljiv fudbal viđen je i u drugom poluvremenu, a Partizan je duplirao prednost, takođe u 9. minutu drugog dela igre. Lomić je izveo korner sa desne strane, a Radosav Petrović je bio najviši u skoku i loptu je poslao iza leđa nemoćnog golmana gostiju.

Treći gol "crno-beli" su postigli u 69. minutu, kada je rezervista Tomić koji je zamenio Ljajića, prošao po levoj strani, idealno proigrao Dijaru, kome nije bilo teško da loptu sa nekoliko metra sprovede u mrežu OFK-a za konačnih 3:0.

Tribine bez publike

Zbog nereda navijača na 137. "večitom derbiju", šampion Srbije je kažnjen sa dve utakmice igranja bez prisustva publike.

Od tog trenutka „romantičari“ kao da su se predali, a "crno-beli" su smanjili tempo igre i meč sigurno priveli kraju, iako su do kraja imali još nekoliko prilika da dođu i do četvrtog gola.

"Klub i navijači moraju da budu ponosni na energiju mojih igrača. Ušli smo autoritativno u utakmicu sa OFK Beogradom i odmah smo im stavili do znanja da nemaju šta da traže. Istina, bilo nam je znatno teže na početku meča, jer su gosti počeli sa jednim špicem. Međutim, rano smo poveli što je odredilo dalji tok meča. Posle toga, kolega Đurđević je uveo još jednog napadača i naš vezni red je potpuno došao do izražaja", rekao je trener Partizana Goran Stevanović.

Šampioni Srbije su tako ostali u poteri za Crvenom zvezdom sa jednim bodom zaostatka, a poslednje kolo jesenjeg dela šampionata igra se narednog vikenda.

OFK Beograd je ostao na četvrtom mestu sa 24 poena, koliko ima i trećeplasirana Vojvodina.

Fudbaleri Rada ostvarili su pobedu u 14. kolu Jelen Super lige na Banjici protiv kruševačkog Napretka rezultatom 2:1 (1:1). Derbi meč zečelja tabele pripao je domaćinu, a junak utakmice sasvim sigurno je bio Nemanja Andrić, dvostruki strelac za Rad.

Andrić je "građevinare“ doveo do prednosti od 1:0 nakon kornera u 17. minutu, kada je odbijenu loptu prihvatio na ivici šesnaesterca i iz voleja pogodio gornji desni ugao gostiju. Rad se nakon toga povukao, prepustio sredinu terena gostima, pa je Napredak uz dosta prostora u polju iskoristio prvu ozbiljniju priliku i u 23. minutu poravnao rezultat. Strelac za 1:1 bio je Binić prelepim golom sa 16 metara.

U drugom poluvremenu se igralo otvoreno i sa dosta šansi, a presudan momenat meča dogodio se u 62. minutu, kada je Andrić ponovo zatresao mrežu. Iako su gosti do kraja utakmice na Banjici pokušavali da dođu do remija, domaći tim nije dozvolio da ponovo ispusti prednost, pa je Rad na kraju sasvim zasluženo pobedio.

Hajduk je u Kulu savladao čačanski Borac sa 2:0, golovima Živanovića u 57. i Davidova 85. minutu.