Vimbldon: Eliminisana Serena Vilijams!

0

Serena Vilijams

Vilijams je odlično odigrala prvi set u kojem je protivnici prepustila samo jedan gem i dobila je taj deo igre za 30 minuta, ali je u naredna dva seta Korne bila bolja. Ona je u drugom setu povela sa 5:0, a do kraja tog dela igre Amerikanka je uspela samo da smanji rezultat.

U trećem setu se vodila velika borba, naročito u prvom gemu u kojem je Vilijams uspela da spasi čak četiri brejk lopte. Francuskinja je u petom i sedmom gemu oduzela servis Amerikanki za vođstvo od 5:3. Vilijams se uspela da vrati jedan brejk, ali ne i da produži meč, pošto je Korne u desetom gemu sigurno servirala i
iskoristila prvu meč loptu.

Korne će igrati protiv Eženi Bušar u osmini finala, pošto je Kanađanka, koja je 13. nosilac, savladala Nemicu Andreu Petković, 20. "kosturašicu", sa 6:3, 6:4.