Tanjug/AP
Dušan Vlahović

Nastavlja Dušan Vlahović svoju golgetersku seriju, a posle Đenove u prošlom kolu, upisao se u strelce i ove nedelje protiv Atalante na “Artemio Frankiju”. I to dva puta za samo devet minuta!

Tako je postao rekorder Serije A. On je, naime, postao prvi igrač rođen 2000. godine ili kasnije koji je postigao 20 golova u najkvalitetnijem rangu italijanskog fudbala.

Ovaj podatak koji je za svako poštovanje još više dobija na značaju ako se zna da je Vlahović jedan od četvorice fudbalera koji su to uspeli u pet najjačih evropskih liga.

Sjajno je Vlahović najpre u 57. minutu poklopio loptu na nekih 11 metara, posle dodavanja Martina Kaseresa i stigao do 14. gola u Seriji A. Lep udarac Srbina, majstorija u rangu rasnih golgetera.

Devet minuta kasnije ponovo je Dušan bio u centru pažnje, sjajno je ispratio akciju Kuamea i iz blizine na pas saigrača izjednačio na 2:2. Ujedno, stigao je do 15. pogotka i time nastavio svoju bajku u Seriji A.