FK Vojvodina FK Lask

Fudbaleri Vojvodine poraženi su od Laska sa 6:1 u revanš utakmici, te su se ukupnim rezultatom od 7:1 oprostili od Evrope i takmičenja u Ligi konferencija za ovu sezonu.

Vojvodina je i pored konstantnih napada Laska uspela da povede golom Kabića i tako izjednači u ukupnom rezultatu. Uz to igrali su odlično i najavili veliki preokret i povoljan rezultat sa favorizovanim rivalom.

Ipak, euforija je trajala svega 20 minuta, jer je posle naivnog penala koji je načinio Busnić u 33. minutu Karamoko realizovao penal i tako doveo svoj tim do predonsti. Od tog momenta, igra Vojvodine su srušila, a Lask je do kraja meča samo uvećavao rezultat.

Lask će igrati protiv Sent Džonstona u borbi za ulaza k u Ligu konferencija.

Lask – Vojvodina 6:1 (1:1)
/Tomas Gojner 55. minut, Mamadu Karamoko (pen) 33. minut, 53. minut, Marvin Pocman 67. minut, Husein Balić 80. minut, Aleksandar Šmit 89. minut – Uroš Kabić 13. minut/

Lask: Šlager – Janis, Vizinger, Filipović (od 61. minuta Marešić) – Fleker (od 61. minuta Pocman), Grgić, Mišorl, Rener – Gojner, Karamoko (od 61. minuta Šmit), Balić.

Vojvodina: Simić – Devetak, Stevanović, Kovačević, Jeličić – Topić, Kabić (od 74. minuta Mrkaić), Busnić (od 60. minuta Maksimović) – Simić, Čović (od 65. minuta Zukić), Novevski (od 59. minuta Vukadinović).