U prvoj utakmici 14. kola Linglong Super lige Srbije, Metalac i Vojvodina odigrali su nerešeno 3:3 (1:1) u Gornjem Milanovcu, u meču u kojem su Novosađani ispustili dva gola prednosti.

U veoma uzbudljivom susretu poveli su gosti iz Novog Sada pogotkom napadača Momčila Mrkaića u 17. minutu. Domaći su izjednačili 12 minuta pre kraja prvog dela preko Aleksandra Katanića.

U drugom poluvremenu viđena je otvorena igra na obe strane, a delovalo je da se Vojvodina bolje snašla. Nemanja Čović bio je protagonista trijumfa gostiju. Prvo je postigao gol u 73. minutu, da bi pet minuta kasnije nakon njegove akcije Ognjen Đuričin povisio na 3:1.

Međutim, Sava Arambašić je sjajnim udarcem pet minuta pre kraja uspeo da vrati četu Žarka Lazetića u igru na ovom susretu. Bod domaćima doneo je Nikola Grbović u drugom minutu sudijske nadoknade.

Izabranici Nenada Lalatovića su i dalje na tabeli sa 30 bodova i sada zaostaju za Crvenom zvezdom tri boda, uz meč više. Metalac je 10. sa 21 bodom.