Jedan od najboljih engleskih napadača odigrao prvi meč za Kaunti, debitujući i u takmičenju koje nije Premijer liga.

Posle sezone i po u redovima Di-Si junajteda u svernoameričkoj soker ligi (MLS) Vejn Runi (34) vratio se u “kolevku fudbala”. Od 1. januara zvanično je igrač Derbija, a debitovao je, na radost domaćih navijača, pred 27.000 njih u meču s Barnslijem u Čempionšipu i to kao kapiten tima koji predvodi Holanđanin Filip Koku.

Poslednji put Runi je u Engleskoj igrao 28. aprila 2018. u dresu Evertona u kojem je i ponikao.

Derbi je pobedio s 2:1. Runi, koji je imao snagu za ceo meč, kumovao je prvom golu u 45. minutu pošto se mreža zatresla posle njegovog oštrog centaršuta u šesnaesterac iz slobodnog udarca. Gosti su izjednačili u 50. minutu, a pobedonosni pogodak pao je u 57.