Vučinić popeo Romu na prvo mesto

0

Vodeći gol za "vučicu" postigao je crnogorski reprezentativac Mirko Vučinić u 12. minutu, potvrdivši da se nalazi u veoma dobroj formi. Prednost je povećao Marko Kaseti u 27. minutu, dok je Tiriboki u 53. samo ublažio poraz tima iz Bergama.

Roma se sada nalazi na liderskom mestu italijanskog prvenstva sa bodom više od Intera koji je u subotu odigrao nerešeno 2:2 na gostovanju Fiorentini.

Vodećem dvojcu nije uspeo da se približi Milan, koji je jedva iščupao bod protiv Mihajlovićeve Katanije na "San Siru" – 2:2. Maksi Lopez u 12. i Rikijuti u 43. doneli su veliko prednost Sicilijancima na poluvremenu, ali je Marko Borijelo golovima u nastavku (48. i 80. minuta) uspeo da sačuva "roso-nere" poraza. Milanezi su ostali na trećem mestu sa četiri boda manje od Roma, a tri od Intera.

Juventus i Palermo su pobedama nastavili trku za četvrtim mestom. Juve je na domaćem terenu pobedio Kaljari sa 1:0, golom Đorđa Kjelinija u 35. minutu, dok je Palermo zahvaljujuchi dvostrukom strelcu Fabriciju Mikoliju bio ubedljiv protiv Kjeva rezultatom 3:1.

Lacio je i pored 0:2 u 16. minutu na gostovanju Bolonji uspeo da napravi veliki preokret i dođe do pobede 3:2, koja mu verovatno garantuje opstanak u eliti.

U poslednjem meču kola Sampdorija je u gradskom derbiju pobedila Đenovu sa 1:0, a gol odluke postigao je Antonio Kasano u 23. minutu.