Vučinić srušio Kataniju, Kolarov strelac u porazu

0

Fudbaleri Palerma pobedili su Lacio rezultatom 3:1 u meču 25. kola Serije A. Golove za domaći tim postigli su Ernandez u prvom, Mikoli u 28. iz penala i Noćerino u 75. minutu. Jedini strelac za goste bio je srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov u 79. minutu.

Juventus je u gostima nadigrao sa Bolonju 2:1. Gosti su do trijumfa stigli golovima Dijega u petom i Kandreve u 66. minutu. Kod domaćih u listu strelaca upisao se Buske u 50. minutu.

Fiorentina je savladala Livorno 2:1 golovima Vargasa u 62. i Đilardina u 78. minutu. Jedini strelac za Livorno bio je Rivas u 36. minutu.

Roma je golom Vučinića u 18. minutu savladala Kataniju rezultatom 1:0. Kjevo je u gostima nadigrao Atalantu 1:0, a jedini gol na meču postigao je Pelisije u 44. minutu. Kaljari je pobedio Parmu 2:0. Pogotke za domaći tim postigli su Lazari u šestom i Matri u 39. minutu. U meču Sijena – Napoli nije bilo golova.

Đenova je sinoć pobedila Udineze 3:0, dok su Inter i Sampdorija igrali bez golova.

Prvo mesto na tabeli Serije A drži Inter sa 55 bodova, Roma je druga sa pet poena manje, a Milan je treći sa 48 bodova i utakmicom manje, posle pobede u Bariju 0:2, u poslednjem meču25. kola.

Pobedu "roso-nerima" doneli su Borijelo u 43. i Pato u 69. minutu. Bari nije iskoristio penal u 89. minutu, pošto je Abijati odbranio udarac Barete sa 11 metara.