Več prvog dana prvenstva odigran je jedan od najuzbudljivjih mečeva grupne faze.

U grupi C je Španija siguran favorit, ali su Portoriko i Iran privukli pažnju vrlo neizvesnom završnicom.

Iran je bio dominantan na startu ubacivši 30 poena u prvoj četvrtini, da bi se u drugom poluvremenu u potpunosti raspao i posle velikog vođstva se došlo do situacije da na manje od minut na semaforu stoji 78:78.

Tada David Uertas pogađa trojku za vođstvo Portorika, a Hamed Hadadi posle izvođenja auta donosi Iranu izjednačenje i ostavlja na satu četiri sekunde, što je više nego dovoljno da se na koš uputi šut, što je Havijer Mohika i uradio i doneo veliku pobedu Portorikancima rezultatom 83:81 u finišu utakmice.

Najefikasniji je bio upravo David Uertas sa 32 postignuta poena, a na drugoj strani Hamed Hadadi sa 22.