EPA-EFE/YOAN VALAT
Aleksander Zverev

Aleksander Zverev je prvi polufinalista Rolan Garosa.

Treći nosilac u Parizu je posle 200 minuta igre pobedio šestog tenisera sveta, 19-godišnjeg Španca Karlosa Alkarasa, 6:4, 6:4, 4:6, 7:6 (6).

Mnogi su mladog Španca videli ne samo u finalu, već možda i na tronu u Bulonjskoj šumi, ali tako nije mislio Zverev.

Njegovo veće iskustvo sa najvećih turnira, siguran servis i snažni udarci sa osnovne linije, došli su do izražaja, pa je teniser iz Hamburga taj koji je među četiri najbolja na drugom grend slemu sezone.

U početnom setu, Alkaras nije iskoristio brejk loptu u drugom gemu, a potom je popustio u petom, tada je Zverev iskoristio treću brejk šansu.

To je bilo sasvim dovoljno da uz siguran servis sačuva prednost i dođe posle 43 minuta igre do početnig seta, 6:4.

Mučio se Španac na servis Zvereva, nikako njije uspevao da ga ugrozi, iako je u četvrtom gemu opet imao šansu za brejk.

Zverev je strpljivo čekao šansu, koristio nervozu i greške protivnika i u sedmom gemu je stigao do brejka za 4:3.

Mučio je Španac Sašu na 5:4 u tom desetom gemu, imao i jednu brejk loptu, ali opet je grešio u ključnim momentima i Zverev je stigao do 2-0 u setovima.

Odolevao je Alkaras dugo u trećem setu, nije popustio u prva četiri gema na svoj servis, baš kao ni Zverev.

Onda je u devetom, Zverev imao veliku šansu, brejk loptu, ali je Alkaras spasao sjajnim drop-šotom, a potom dobio gem za 5:4.

I konačno, u narednom gemu, iskoristio brejk loptu da dođe do 6:4 i smanji prednost protivnika u meču.

Delovao je Španac u tim momentima nekako bolje, življe, bio je evidentan pad u igri tenisera iz Hamburga, ali Zverev je uspeo da drži servis.

Nije bilo brejka u prvih osam gemova (4:4), a onda je Alkaras diplom greškom poklonio brejk protivniku.

Međutim ni takav poklon Zverev nije uspeo da iskoristi, Alkaras je momentalno vratio brejk za 5:5.

Dobili su naredna dva gema, a onda je usledio tuzbudljiv taj-brejk koji je Zverev dobio sa 9:7.

Trećeg tenisera sveta u polufinalu očekuje okršaj sa pobednikom duela Novaka Đokovića i Rafaela Nadala.