Vaterpolisti Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Evrokupa, pošto su u revanš meču četvrtfina kod kuće odigrali 9:9 sa Dinamom iz Moskve!

Zvezda je prvi meč u Rusiji dobila rezultatom 11:8 tako da će 3. i 10.aprila odmeriti snage sa mađarskim Solnokom.

Međutim, ništa nije navodilo na to da će crveno-beli igrati TOP 4 s obzirom an to da su svoj prvi gol postigli u poslednjem minutu druge četvrtine.

Rival je u tom trenutklu vodio sa 5:0, da bi crveno-beli posle 2:5 na poluvremenu stigli i do 5:5 u trećoj deonici. Dinamo je, ipak, vodio sa 8:6 i 9:7, ali su Tankosić i Basara sprečili potencijalno iznenađenje.

Tankosić je, inače, sa tri gola bio najefikasniji igrač Zvezde, dok je Gavril Subotić postigao dva. Radović, Vukičević, Kasum i pomenuti Basara su dali po jedan.

U redovima Dinama istakao se Rustamov sa tri gola, dok su po dva dali Andrej Balakirev, Aleksej Bugajčuk i Ilja Šein.