Zvezda izgubila u Zagrebu, pobede Partizana i FMP

0

Crveno-beli su nakon loših pola sata igre tek u poslednjoj četvrtini zaigrali valjano i uspeli da nadoknade dvocifreni minus još iz prve deonice, ali na samom kraju izabranici trenera Aleksanda Trifunovića nisu imali dovoljno snage da načine konačan preokret.

U zasluženoj pobedi Cibone istakao se Amerikanac Gordon sa 25 poena i osam skokova, dok je kod beograđana najbolji bio Kešelj sa 18 koševa, odnosno Milko Bjelica sa 17 poena.

"Svaki poraz peče, nismo baš morali prvi meč u Top 16 da izgubimo kod kuće. Sreća je što i dalje imamo najviše šansi u trci za lidersku poziciju u grupi u Eurocup-u. Moramo da dignemo glavu, šta nam drugo ostaje. Sigurno nećemo da sada nešto kukamo na svojom sudbinom. Sve je i dalje u našim rukama. Moramo da odreagujemo protiv Cibone i prikažemo daleko kvalitetniju partiju", rekao je Vuk Radivojević, kapiten Crvene zvezde.

Cibosi su ostali prvi na tabeli sa 18 pobada, dok je Zvezda došla do 13 poraza, a to je tek deveto msto na tabeli NLB lige.

Košarkaši Partizana lako su u "Pinoru" pobedili Zagreb 90:70 (28:24, 24:16, 20:13, 18:17). Posle izjednačene prve četvrtine Partizan je odličnim šutem i brzim kontrama stigao do 23 poena razlike, koju je sačuvao do samog kraja meča, čime je zabeležio 16. pobedu u regionalnoj ligi.

Najbolji u ’crno-belom’ timu bio je Roberts sa 14 poena i devet skokova, dok su po 11 poena ubacili Mekejleb i Milošević, dok je Vraneš ubacio osam poena uz devet skokova.Kod gostiju Žorić je bio najefikasniji sa 26 poena i devet skokova, dok je Simon ubacio 19 poena i imao pet asistencija.

"Drago mi je što smo pobedili Zagreb, koji je vrlo kvalitena ekipa. Prošlog vikenda osvojili su Kup Krešimira Ćosića i u borbi za su za završnicu NLB lige. Zadovoljan sam i jer smo pred PŠanatinaikos uspeli da rasporedimo potrošnju energije u odnosu na stepen ugroženosti naših igrača, a da pri tome ne rizikujemo konačan rezultat", rekao je trener Partizana Duško Vujošević.

Košarkaški FMP-a pobedili su 22. kolu NLB lige u Železniku Zadar sa 83:81 (17:23, 27:15, 15:21, 24:22), pa su "panteri" tako došli do osmog trijumfa u regionalnom takmičenju.

Svakoj ekipi pripalo je po dve četvrtine, a FMP je u poslednji minut meča pred oko 800 gledalaca ušao u penal završnicu. Čak je domaćin u poslednjim sekundama svojom lošom igrom dao gostima šansu i za pobedom, ali srećom Dalmatinci nisu bili precizni pa je trijumf ostalo u Beogradu.

Miroslav Raduljica je sa 18 poena, sedam skokova i dve asistencije bio najbolji kod domaćina, dok se u redovima Zadra istakao Tomislav Ružić sa 19 koševa i deset uhvaćenih lopti.

Zadar je zabeležio 11 portaz i sa isto toliko pobeda sada ima manje šansi da se nađe na završnom turniru Jadranske lige. FMP je blizu opstanka u regionalnoj ligi.

Košarkaši kragujevačkog Radničkog poraženi su od Cedevite u Zagrebu posle produžetaka rezultatom 80:72. Utakmica je bila izjednačena, a nijedan tim tokom meča nije imao dvocifrenu prednost. Aleksić je sa slobodnih bacanja obezbedio produžetke svom timu, ali Cedevita u tom delu igre bila mnogo bolja i zasluženo došla do pobede.

Najefikasniji u ekipi Radničkog bili su Vukašin Aleksić sa 18 i Mladen Pantić sa 17 poena, dok je za pobednički tim Kovačević zabeležio 19 koševa.

Srpski tim sada ima skor 9-13, Cedevita po 11 pobeda i poraza.