Milan Borjan

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Novom Sadu ekipu Proletera 2:1 (1:0) u 23. kolu Superlige Srbije.

Zvezda je bolje ušla u meč, a prvu veliku šansu imali su domaći. Pićini je u svom kaznenom prostoru oborio Tomovića, a sudija je pokazao na belu tačku. Penal je u 14. minutu izveo bivši igrač Partizana Nikola Ninković, a kapiten Zvezde Milan Borjan zaustavio je njegov udarac.

Zvezda je zaigrala angažovanije i preko Bena u 34. minutu stigla do vođstva. Do kraja prvih 45 minuta nije bilo promene rezultata.

Proleter je uspeo da izjednači u 61. minutu preko Tomovića.

Zvezda je mogla da povede u 69. minutu preko Rodića, a njegov udarac zaustavio je golman Proletera.

Pavkov je u 83. minutu uputio bombu ka protivničkom golu, a Petrić je ponovo bio siguran.

Pobedu Zvezdi doneo je Pavkov u 86. minutu.

Proleter je meč završio sa igračem manje, pošto je u 90. minutu isključen Andrejević.

Crvena zvezda je druga na tabeli domaćeg šampionata sa 60 bodova. Crvena zvezda će u narednom kolu na svom terenu igrati sa Partizanom.