Novi poraz Zvezde u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Kaunasu od ekipe Žalgirisa rezultatom 75:62 u zaostalom meču 24. kola Evrolige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Marijus Grigonis sa 17 poena, dok je Najdžel Hejz dodao 16. U redovima gostiju Marko Simonović i Džordan Lojd su ubacili po 16 poena.

Crveno-beli su dobro odigrali prvih 20 minuta, a nekoliko puta su imali i po 13 poena prednosti (22:35, 24:37). Međutim, u finišu prvog dela domaći su uspeli da se primaknu na minus 4 (40:44).

U drugom poluvremenu domaći tim se razigrao i stigao do nove pobede, koja ga ostavlja u trci za plasman u plej-of Evrolige.

Crvena zvezda je trenutno pretposlednja na tabeli sa skorom od sedam pobeda i čak 18 poraza. Žalgiris ima skor od 14 trijumfa i 11 poraza.

Crveno-beli će u narednom kolu, 26. februara, gostovati Baskoniji, dok će Žalgiris ići na noge Realu.

Ovo je bila stota utakmica trenera Zvezde Dejana Radonjića na klupi crveno-belih u Evroligi.