Zvezda osvojila titulu!

0

Šampioni: Fudbaleri Crvene zvezde

Utakmica je počela u pozorišnoj atmosferi. Prvih 29 minuta, Delije nisu navijale zbog nastradalih u poplavama i zbog ubijenh drugara, što je uspavalo domaćina. Kada je Savo Pavićević zatresao sopstvenu mrežu, zaledila se krv u žilama navijača Crvene zvezde. Ipak, Lazović i Pečnik preokrenuli su rezultat, ali je Gajić u finišu prvog poluvremena izjednačio.

U prvom minutu drugog poluvremena, Mrđa je posle dobre akcije Milijaša i Pečnika, zatresao mrežu Čupića, što je bio njegov 19. gol u sezoni. Ispromašiovao se napadač crveno-belih Đorđe Rakić, gosti su imali nekoliko izglednih šansi, a svaku nedoumicu otklonio je Miloš Ninković golom u 85. minutu.

Meč je odigran u sjajnoj atmosferi pred više od 40.000 gledalaca.

90+3. minut – Majo Vujović svira kraj. Sve je gotovo – ZVEZDA JE ŠAMPION!
90. minut – Još tri minuta sudijske nadoknade. Sve je spremno za slavlje crveno-belih.
88. minut – Umesto Mijailovića na terenu je Onjilo.

85. minut – GOOOL – Miloš Ninković za 4:2. Zvezda je osvojila titulu. "Svuda grmi okolo, naša pesma ponovo, sve je gotovo, sve je pijano, naša Zvezda prva ponovo", ori se severom. Posle šest godina Crvena zvezda je osvojila titulu.

83. minut – Igrači Zvezda drži loptu u svojim nogama.
79. minut – Sjajan prodor Pečnika, ali je Ninkovićev šut odbranio Čupić.
77. minut – Umesto povređenog Kasalice, na terenu je Vukan Savićević.
74. minut – Na zemlji je Kasalica, žali se na povredu.
70. minut – Zvezda posustaje, OFK sve opasniji.
69. minut – Nova šansa za OFK. Zarubica šutira, ali opet je Bajković spasao Zvezdu.
68. minut – Odlična odbrana Bajkovića, pokušao je Galočević.
66. minut – Umesto Rakića na terenu je Kasalica. Napadač Zvezde izvinio se navijačima zbog silnih promašaja.
65. minut – Gajić je pokušao za OFK, ali je Bajković bio siguran.
63. minut – Rakić promašuje izglednu priliku. Nema sreće napadač Zvezde.
62. minut – Kakva prilika za Mrđu, ali samo stativa.
61. minut – Lazović pokušava da lobuje Čupića, ali je oprezan golman gostiju.
60. minut – Čavrić pada u šesnaestercu Zvezde posle starta Pavićevića, ali nema penala. Čist start defanzivca domaćina.
57. minut – Novi pokušaj Pečnika, OFK se brani.
56. minut – Mrđa promašuje izglednu šansu. "Visi" gol OFK Beograda. Zvezda napada, želi da poveća prednost. OFK slabiji u nastavku.
55. minut – Kakva šansa za Đorđa Rakića. Nema sreće napadač Zvezde. Bila je ovo njegova treća stopostotna šansa koju nije iskoristio.
53. minut – Korner za Zvezdu. Šansa za Mrđu, ali je za malo zakasnio posle centaršuta Lazovića.
50. minut – Zvezda je "stala na loptu". Sa ovim rezultatom, crveno-beli su šampioni.

46. minut – Počelo je drugo poluvreme. GOOOL – Dragan Mrđa 3:2! Milijaš je dodao loptu Pečnika, a ovaj je glavom prosledio do Mrđe, koji postiže 19. gol u sezoni. Glavomet u šesnaestercu OFK Beograda.

45+1. minut – Slobodan udarac za Zvezdu. Izvodi Milijaš. Sudija ponavlaj slobodan udarac jer je igrač OFK Beograda ranio izleteo iz živog zida. Nova šansa za kapitena crveno-belih. Šut, ali slab udarac, Čupić je siguran. Kraj prvog poluvremena. Nerešeno – 2:2. Sjajna utakmica na Marakani.

43. minut – GOOOL – Gajić za 2:2. Odlična akcija gostiju. Kasni Pečnik, zakazala je odbrana Zvezde.

42. minut – Nova šansa za Zvezdu. Lazović je prošao, ali nije uspeo da povisi rezultat. Ostaje 2:1

40. minut – GOOOL – 2:1 Nejc Pečnik! Milijaš je centrirao, a Slovenac sjajni skočio i glavom zatresao mrežu gostiju. To je sedmi gol za Pečnika u ovoj sezoni.

39. minut – Zvezda napada u finišu prvog poluvremena. Lazović je pogodio stativu sa 15 metara, a na odbijenu loptu naleteo je Rakić, ali glavom šutira pored gola.
35. minut – Više uzbuđenja trenutno je na tribinama, na terenu nema prilika za gol. Igra se na sredini terena. Baklada na Marakani.
33. minut – Ceo sever je go do pojasa. Jug, jug, skini se, trese se Marakanom.
31. minut – Rakić se žali na povredu u ekipi Zvezde.
29. minut – Delije su počele da navijaju. Skandiraju Veliboru Dunjiću.
25. minut – Novi pokušaj "romantičara" ali je Pečnik bio brži od Dražića.
21. minut – Šansa za OFK Beograd. Gajić šutira sa pet metara, ali je sjajno odbranio Bajković, Otvorena utakmice. Šanse na obe strane, OFK igra otvoreno.
19. minut – Nova šansa za Rakića, ali nema promene rezultata.
17. minut – Šansa za Milijaša, ali ostaje 1:1.

15. minut – GOOOL – 1:1 Darko Lazović izjednačuje. Odlično je prošao Rakić, ali je golman OFK-a Čupić odbranio. Na odvbijenu loptu stigao je Lazović i pod prečku zatresao mrežu gostiju.

14. minut – Kapiten Nenad Milijaš je pokušao, ali nije bio precizan.

11. minut – GOOOL – 0:1 – Čavrić je prošao odlično po levoj strani, a  štoper Crvene zvezde Savo Pavićević je zatresao svoju mrežu. Tajac na Marakani. Raduju se malobrojni navijači OFK Beograda.

10. minut – Lazović centrira, ali je Rakić kratak. Tmurna atmosfera na Marakani. Nema navijanja.
7. minut – Velika šansa za Zvezdu, ali Đorđe Rakić sa nekoliko metara glavom šutira u spoljni deo mreže. Mnogi su pomislili da je gol, ali ostaje 0:0.
5. minut – Šansa za OFK Beograd, ali Čavrić glavom sa nekoliko metara šutira iznad gola Bajkovića.
3. minut – Na severnoj tribini veliki transparent Delija sa slikom Velibora Dunjića, koji je ubijen protekle nedelje. Na terenu, bez uzbuđenja.
2. minut – Pozorišna atmosfera na Marakani.
1. minut – Utakmica je počela minutom ćutanja za žrtve u poplavama i nastradalim navijačima Zvezde Dunjiću i Ševi.
Na Marakani nije slavljenička atmofera zbog žrtava poplava u Srbiji.

Ovako su navijači Zvezde dočekali Nemaju Vidića.

Ovako je Ljupko Petrović opsovao u TV prenosu kod vodećeg gola "romantičara".

Utakmica Spartak – Partizan je počela sa 45 minuta zakašnjenja, jer je stadion u Subotici u katastrofalnom stanju.