Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na gostovanju Inđiju sa 5:1 u 33. kolu Superlige Srbije.

Na utakmici sa Inđijom sve je bilo jasno posle samo dvadesetak minuta, pošto je Zvezda u 23. već vodila sa 3:0, zahvaljujući golovima Milana Pavkova, te pogotku Veljka Nikolića.

Zvezda je u 5. minutu prvi put pripretila rivalu, da bi već u šestom i povela. Veljko Nikolić je šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je velikom brzinom išla po sredini, a Jovičić je paradom samo ulepšao pogodak.

Potom, Pavkov je sa penala povisio na 2:0.

Isti igrač je samo dva minuta kasnije još jednom postigao gol, ovoga puta nakon dobre kretnje i lepe asistencije kapitena Milana Rodića sa leve strane.

U poslednjem minutu prvog dela u strelce se upisao i Filipo Falko, koji je odigrao dupli pas sa Gajićem, a onda pogodio bliži ugao Jovičićevog gola, tako da se na pauzu otišlo pri rezultatu 4:0 za goste.

Početak drugog poluvremena bio je miran, da bi u 60. minutu i Dijego Falčineli uspeo da se upiše u strelce.

Četiri minuta kasnije Inđija je uspela da postigne gol. Neškovića je faulirao Kanga, a siguran sa bele tačke je bio Bastajić.

Do kraja susreta prečku je pogodio i rezervista Gavrić, ali promene rezultata nije bilo.

Inđija: Jovičić – Cucin, Đurić, Škorić, Bastajić, Jovanović, Aleksić, Protić, Bakić, Nešković, Dimitrov.

Crvena zvezda: Popović – Gajić, Milunović, Pankov, Rodić – Falko, Petrović, Nikolić, Srnić – Falčineli, Pavkov.