Fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras kao domaćini Napredak sa 3:0, u utakmici 26. kola Superlige.

Od početka do kraja susreta crveno-beli dominirali su posedom, stvarali i koristili šanse i kontrolisali tok utakmice.

Tome svedoči i statistika o udarcima ka golu koja iznosi 23-2 u korist Zvezde. Napredak je tek u drugom poluvremenu uspeo da nešto više vremena provede na protivničkoj polovini, ali bez većih opasnosti.

Prvi gol delo je Tomanea u 22. minutu. Gavrić je izveo korner, Babić glavom produžio loptu do peterca, odakle Tomane, takođe glavom, dobro reaguje i postiže gol.

Do kraja prvog dela meča Zvezda nije iskoristili brojne prilike za veću prednost, a ona najbolju u gol sa bele tačke nije pretvorio Pankov.

Ipak, odmah po početku drugog poluvremena Zvezda je nastavila u istom ritmu.

Na 2:0 povisio je Gavrić u 53. minutu. Odličnu akciju Zvezdinih mladih igrača Gavrića i Nikolića, Gavrić preciznim udarcem pretvara u gol.

Konačnih 3:0 domaći su postavili pred kraj sureta. Ben je ovoga puta odlično uposlio Ivanića, koji bez večih muka matira odličnog golmana Kordića.

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić, Pankov, Babić, Degenek – Ben, Petrović (Ivanić 69), Nikolić, Gavrić (Garsija 79) – Tomane, Pavkov (Jovičić 59)
Napredak: Kordić – Obradović, Ožegović, Aleksić, Stević – Markoski (Mijić 61), Vušurović (N. Gavrić 46), Ilić, Desančić (Bjeloš 74), Pajović – Ćuković.