Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Mačvu 4:0 (2:0) u zaostaloj utakmici 22. kola Superlige i ponovo stekli devet bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca Partizan.

Strelci za 14. uzastopnu pobedu crveno-belih bili su Aleksandar Katai u 10. i 88. minutu, Milan Pavkov u 24. i Aleksa Vukanović u 79. minutu.

Od starta meča domaći fudbaleri su napali gol rivala i poveli u 10. minutu. Iskosa sa leve strane, Aleksandar Katai sa ivice šesnaesterca veoma precizno pogađa donji desni unutrašnjim delom stopala za vođstvo Zvezde.

Prednost je u 24. minutu duplirao Pavkov. Bio je to mat u tri poteza.

Ivanić je dijagonalom pronašao Gajića, desni bek Crvene zvezde iz prve ostavlja Pavkovu, koji trese mrežu.

Tražila je Zvezda taj još jedan gol, kojim bi stavila tačku na utakmicu i on je stigao u 79. minutu. Strelac je bio rezervista Aleksa Vukanović.

Katai je u 88. minutu postigao još jedan lep gol. Pogodio je sa ivice kaznenog i postavio konačan rezultat.

Zvezda sada ima 74 boda, Partizan 65, a Vojvodina na trećem mestu 53 boda.