Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Albe u Berlinu sa 81:58 u poslednjem kolu Evrolige.

Od starta meča Alba je diktirala ritam, a meč prelomila na kraju prvog poluvremena kada je imala +19.

Zvezda je rezultat vratila na početak krajem prve četvrtine, međutim, drugi kvartal je bio jako, jako loš, a osam ubačenih poena dovoljno govori u prilog tome.

Sredinom druge četvrtine, domaći tim je stekao dvocifreno vođstvo, koje je samo uvećavao, a istakli su se Siva i Fontekio.

Dejan Radonjić je na startu drugog poluvremena izmenio celu prvu petorku i to je delovalo kao dobar potez, ali je Alba uspela da se odbrani i privede meč kraju. i i sačuva prednost.

Najbolji je bio Pejton Siva sa 17 poena i sedam asistencija. Fontekio je dodao 13, uz pet skokova, a Erikson 12 poena.

Kod Zvezde najefikasniji je bio Marko Simonović sa 12 poena. Dvocifren je bio još Džordan Lojd sa 10 poena, osam je ubacio Dobrić, dok su po sedam postigli Davidovac i Noko.

Zvezda je regularni deo završila na pretposlednjem mestu sa skorom 10-24, dok je Alba nešto bolja, 15. je sa učinkom 12-22.

Alba – Crvena zvezda 81:58 (24:22, 25:8, 17:16, 15:12)
Alba: Siva 17, Gifaj 2, Delou 5, Eriksen 12, Matisek 3, Šnajder 6, Fontekio 13, Kumađe 2, Timan 5, Grendžer 2, Sikma 6, Lamers 8.

Crvena zvezda: Hol, Volden 2, Lojd 10, Uskoković 5, Davidovac 7, Lazić, Radanov, Dobrić 8, Simonović 12, Jagodić-Kuridža 2, Kuzmić 5, Noko 7.