MN Press
KK Crvena zvezda

Crvena zvezda u plej-of ABA lige ulazi sa prvog mesta.

Crvena zvezda savladala je Zadar na gostovanju 90:70 u poslednjem kolu ABA lige i tako obezbedila prvu poziciju na kraju regularnog dela sezone.

Crveno-beli će do kraja plej-ofa ABA lige imati prednost domaćeg terena. Sezonu su završili sa 23 pobede i tri poraza.

Zadar je sezonu završio na 11. mestu, sa 9 pobeda i 16 poraza.

Beogradski tim je sjajno otvorio utakmicu. U meč su ušli serijama 8:0 i 13:1 i brzo su stigli do velike prednosti.

Zadar nije uspevao da postigne koš iz igre u prvih šest minuta utakmice, već su do poena dolazili isključivo sa linije za slobodna bacanja.

Zvezda je igrala bez greške i ubacila je 36 poena za 10 minuta košarke, pa su na prvi mali odmor otišli sa +18.

Iako su u drugoj četvrtini postigli duplo manje poena nego u prvoj, uspeli su da uvećaju prednost za jedan poen i na poluvremenu bilo je +19 za Zvezdu.

Nije Zvezda blistala ofanzivno u trećoj četvrtini, pošto su za skoro sedam minuta košarke postigli samo sedam poena. Nije se ni Zadar proslavio, pa je Zvezda održavala prednost.

Na kraju deonice je Zadar uspeo da barem malo smanji zaostatak, pa je pred poslednjih 10 minuta bilo +17.

U poslednjoj četvrtini Zvezda je odradila posao – održavala je dvocifrenu prednost, držala meč pod kontrolom i upisala pobedu.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bili su Volden, Lojd i Dobrić, koji su postigli po 16 poena. Lazić je takođe bio dvocifren sa 11 poena. Simonović je ubacio 9, a Noko 8 poena.

Kod Zadra istakli su se Karter sa 13, Jordano sa 11 i Džastist i Kraljević sa po 10 poena.