Fudbaleri Crvene zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde savladalali su večeras Vojvodinu u Novom Sadu 2:1 (0:1) u derbiju 16. kola Superlige Srbije.

Novosađani su poveli autogolom Aleksandra Dragovića u 31. minutu, izjednačio je Milan Pavkov u 53, da bi se Dragović “iskupio” u 61. minutu i pogodio za pobedu.

Posle inicijative beogradskih crveno-belih na startu meča, Voša se oslobodila i došla do prednosti.

Igrao se 31. minut, kada je Topić šutirao, Dragović je zakačio loptu i promenio pravac, i ona je završila u mreži.

Zvezda je silovito krenula u napad posle odmora, i vrlo brzo došla do izjednačenja.

Milan Pavkov je u 50. minutu zatresao mrežu, ali je VAR poništio gol zbog ofsajda.

Ipak, četiri minuta kasnije nije bilo potrebe da se konsultuje VAR, kada je Pavkov odlično reagovao na centaršut Stanića i doneo izjednačenje.

Nastavila je Zvezda u istom ritmu, pa je u 62. minutu došla do preokreta.

Aleksandar Dragović je smestio loptu u mrežu i, ispostavilo se, postavio konačan rezultat.