U 18. kolu Evrolige “crveno-beli” se u drugom poluvremenu preporodili protiv francuskog šampiona Asvela u Vilerbanu – 83:80 (13:30, 17:19, 34:16, 19:15).

Zvezda se u drugoj četvrtini jeste oporavila od početnog šoka od nadirućeg Asvela, koji ju je u “Štark areni” savladao na produžetak (74:72), ali se činilo da mora da plati danak lošoj igri u prvoj deonici kada gotovo i da nije imala odbranu. Ali, “crveno-belima” nije prvi put da im protivnik čini se nedostižno odmakne (19 razlike posle prvog poluvremena), a da mu se oni iz petnih žila primaknu pa i prestignu ga.

Naš šampion je u 32. minutu stigao do izjednačenja (66:66), a nedugo zatim i do vođstva (74:72). Pošto mu se igra stabilizovala, dobio je i pobednički motiv. Na tačno dva minuta do kraja borbeni centar Štimac, najefikasniji na meču s 21 poenom, pogodio je i trojku za slatkih 79:73.

U poslednjem minutu bilo je iskušenja. Pritom je Zvezda od sedam slobodnih bacanja posle Štimčeve trojke pogodila samo jedno. Na 26 sekundi do kraja Asvel se s tri poena približo na 78:80, a zatim je Panter načinio kolosalnu grešku. Dao je loptu u ruke protivničkom igraču koji se stuštio na koš za izjednačenje. Iskupio se pošto je na dve sekunde do kraja pogodio trojku – 83:80. Asvel je uzeo tajm-aut, ali se Zvezda odbranila.

“Crveno-beli” su osmi na tabeli (9-9), na poslednjem mestu koje vodi u četvrtfinale. U sledeća dva meča su domaćini. Žalgiris dočekuju u sredu, a Albu u petak.

Asvel: Tejlor 5 (1-3 za tri), Džekiri 6 (0-2), Kaudi 5 (0-2), Maledon 13 (0-3), Lomaž 14 (2-4), Galu, Noa 3, Žan-Šarl 6, Dio (0-2), Lajti 11 (1-3), Strazel (0-2), Pejn 17 (3-4). Trener: Mitrović.

Zvezda: Kuzmić, Panter 18 (2-3), Braun 13 (1-2), Davidovac 9 (1-2), Lazić 1 (0-1), Beron 5 (0-2), Dobrić 6 (1-2), Gist 2 (0-2), Jagodić Kuridža 2, Simanić, Jovanović 6, Štimac 21 (1-1). Trener: Šakota.