EPA-EFE/JuanJo Martin

Fudbaleri Atletika i Reala odigrali su 1:1 u velikom madridskom derbiju u okviru 26. kola španske La Lige.

Domaći su poveli preko Luisa Suaresa u 15, da bi Karim Benzema izjednačio rezultat u finišu, u 88. minutu.

Atletiko, lider Primere, sada ima 59 bodova, pet više od Reala, a tri od Barselone, koji imaju i po meč više.

Domaći su znatno bolje otvorili utakmicu i rivala krenuli da pritiskaju od samog starta.

Delovalo je da su gosti uspeli da se oslobode početnog pritiska, međutim, posle polukontre Atletika, pao je prvi gol na meču.

Markos Ljorente je lepo poveo loptu sa svoje polovine, da bi zatim lepo proigrao Luisa Suaresa. Urugvajac je izbegao ofsajd zamku, a onda i spoljnim delom stopala savladao Kurtou.

Borba se nakon tog pogotka rasplamsala, Real je odmah pokušao da uzvrati, ali Benzema i Kazemiro nisu bili dovoljno precizni.

Sa druge strane, dvojac Ljorente-Suares je bio taj koji je pravio najviše problema odbrani gostiju.

Sporna situacija dogodila se u završnici prvog poluvremena, kada je posle kornera lopta u ruku pogodila štopera Atletika Felipea.

U pomoć je pritekao VAR, međutim, sudija Ernandes je odlučio da nema elemanata za jedanaesterac, te je prvi deo igre okončan rezultatom 1:0.

Real je očekivano krenuo ofanzivnije na startu drugog poluvremena, ali to je bilo kratkog daha.

Atletiko je uzvratio i za samo sedam minuta propustio tri velike šanse.

Kurtoa je u dva navrata branio zicere Karasku i Suaresu, da bi Korea svoju šansu uprskao lošim volejom.

U finišu obe ekipe su imale još po nekoliko poluprilika i prilika. Najbolje je imao Benzema, prvo dva puta iz blizine, a potom i iz slobodnog udarca.

Francuski napadač je uspeo da se iskupi u finišu. Nije mu bilo teško da savlada Oblaka nakon dodavanja Kazemira i tako postavi konačan rezultat.