MN Press
Slavlje fudbalera Zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Čukarički 2:0 (0:0) na stadionu “Rajko Mitić” u 26. kolu Linglong Superlige Srbije.

I to golovima u poslednjih 20 minuta utakmice, prvo Mohameda El Fardua Bena, a onda i Aleksandra Kataija iz penala.

Prvo je Mohamed El Fardu Ben prevario čvrst bedem odbrane “brđana” i matirao sjajnog golmana Đorđa Petrovića, da bi uspeo da iznudi penal baš u duelu sa njim i omogući Kataiju da reši dileme.

Zvezda se dugo mučila da probije odbranu gostiju sa Banovog brda i na kraju je uspela to da uradi u samom finišu kada je Nemanja Milunović “bunario”, a Ben u svom stilu osetio prostor i pronašao “rupu” za dugo čekano vođstvo.

Bio je to njegov ukupno 60. pogodak u dresu Zvezde, ali se pobrinuo i da ne bude zebnje u poslednjim minutima tako što je omogućio Kataiju da pogodi iz penala.

I poveća prednost Zvezde na šest bodova prednosti u odnosu na Partizan i to uz meč manje.

Ništa manje zasluge za novi trijumf Zvezde ima i golman Milan Borjan.

Jer ono što je uradio samo pet minuta od jedinog gola na meču je trasiralo put ka pobedi.

Stefan Kovač je ostao usamljen na pet metara od gola Zvezde, tukao školski glavom od zemlju, ali je kapiten crveno-belih paradom skinuo zicer.

Talentovani fudbaler uhvatio se za glavu, verovatno shvatajući da Čukarički neće imati bolju priliku od te – i nije je imao osim nekoliko opasnih kontri.

Zvezda se propisno ispromašivala sve do vođstva kada Petrovića nisu mogli da savladaju Ivanić, Nikolić, pa i Ben…

I kada se ušlo u neizvesnu završnicu “javio” se napadač sa Komora da donese 13. trijumf u nizu u Superligi Srbije.