EPA-EFE/DEAN LEWINS
Stefanos Cicipas

Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u osminu finala mastersa u Majamiju, pošto je posle velike borbe savladao Japanca Keija Nišikorija 6:3, 3:6, 6:1.

Drugi favorit turnira je do pobede došao za sat i 56 minuta. Meč je završio sa 32 vinera (14 iz forhenda) i 12 as udaraca.

Odlično je Cicipas počeo meč, pa je već u drugom gemu napravio brejk, koji mu je bio dovoljan za prvi set.

U drugom je Nišikori napravio razliku po istom scenariju – servis rivalu je oduzeo u drugom gemu. Iako je Grk imao brjek prilike u prvom i trećem gemu, nije ih iskoristio.

U odlučujućem setu je peti teniser sveta apsolutno kontrolisao situaciju na terenu. Napravio je dva brejka, pa je protivniku prepustio samo gem.

Naredni rival biće mu 24. teniser sveta Lorenco Sonego. Italijan je prethodno savladao Danijela Galana 7:6 (6), 6:3.