Košarkaši Efesa novi su šampioni Evrolige, prvi put u svojoj istoriji, pošto su u velikom finalu u Kelnu pobedili Barselonu 86:81 uz odličnu partiju srpskog pleja Vasilija Micića.

Srpski plej na najbolji način sa 25 poena stavio je tačku na sezonu u Evroligi u kojoj je u regularnom delu proglašen za najboljeg igrača lige. I u velikom finalu bio je najrapoloženiji za igru, pa je i ovoga puta, uz Šejna Larkina, proglašen za najboljeg igrača meča.

Pored 23 poena, Micić je imao i pet asistencija i tri skoka, dok je Larkin imao 21 poen i tri završna dodavanja.

Micić je prve poene iz igre ubacio krajem prvog poluvremena, da bi u drugom eksplodirao, u trećoj četvrtini je doneo dvocifrenu prednost svom timu, da bi u poslednjoj prelomio meč u završnici.

Od njihovih saigrača doprinos su imali i Sertač Sanli sa 12 poena, odnosno Danston i Moerman sa po šest poena.

Kod Barselone je najbolji bio Kori Higins sa 23 poena. Kjurik je dodao 18, Dejvis 17, uz 11 skokova, a Mirotić 11.

Od starta meča oba tima su se smenjivala u vođstvu, na samom kraju posle zaostatka od 10 poena, Barselona se potpuno vratila i izjednačila.

Katalonci su se u poslednjoj četvrtini rezultatski vratili na isti način kao i Efes tokom drugog kvartala, pa su pred poslednjih pet minuta ekipe bile izjednačene.

Micić je ponovo “povukao”, Efes je “prelomio” duel i na kraju popeo svoj tim na krov Evrope.