EPA-EFE/JOSE MANUEL VIDAL

Aleksej Kulbakov nije mogao ni da sluti da će za jedno poluvreme ući u istorijske knjige Lige šampiona.

Ako vam ovo ime nije poznato – ne brinite, nije u pitanju nijedan fudbaler već fudbalski sudija iz Belorusije.

UEFA mu je ukazala poverenje da sudi duel Sevilje i Salcburga (1:1) u grupi G, a on je na to uzvratio postavljanjem rekorda.

Postao je prvi sudija koji je u jednom poluvremenu sudio čak četiri jedanaesterca. Jednom za domaći tim i čak tri puta za goste.

Da stvar bude utoliko zanimljivija od tri penala su Austrijanci uspeli da realizuju tek jedan, pa su kući odneli samo jedan bod.

Najviše će ovaj podatak zasmetati Adejimiju koji je izborio sva tri jedanaesterca, a jedan je izveo sam i promašio.