U poslednjem meču četvrtfinala italijanskog kupa “neroazuri” na “Meaci” pobedili Fiorentinu s 2:1.

Posle četiri godine Inter je polufinalista nacionalnog kupa u kojem trofej nema posle 2011. Strelci su za domaćina bili Antonio Kandreva u 44. minutu i Nikolo Barela u 67, a za gosta Urugvajac Martin Kaseres u 60.

Nikola Milenković u odbrambenoj liniji i Dušan Vlahović u napadu odigrali su ceo meč za Fiorentinu. Aleksa Terzić je ostao na klupi.

U polufinalu se igraju po dve utakmice. Inter je 12. februara gost Napolija, a Juventus dolazi na megdan s Milanom. Revanši su 4. marta.

Prvi put posle sezone 2008/09. pobedili su svi timovi koji su u četvrtfinalu bili domaćini.

Nikola Milenković u duelu s Čileancem Aleksisom Sančezom

U 66. minutu umesto Čileanca Aleksisa Sančeza, koji je na pozajmici iz Mančester junajteda, u igri je ušao Interov novajlija Danac Kristijan Eriksen, dojučerašnji igrač Totenhema.