Tanjug

Košarkaši Crvene zvezde sedmi put su osvojili ABA ligu pošto su u trećem meču finalne serije plej-ofa pobedili Partizan u Areni rezultatom 82:76.

Zvezda je šestom uzastopnom pobedom nad Partizanom u svim takmičenjima potvrdila da je u ovom trenutku bolja ekipa.

Zvezda je pred 19.670 navijača Partizana u Areni bolje otvorila meč i vodila je 12:4 u četvrtom minutu, a posle prve deonice bilo je 20:18 za goste. Na poluvremenu je Zvezda vodila 42:38.

Sredinom treće deonice Zvezda je vodila 52:44, a posle 30 minuta igre 59:52. Osam minuta pre kraja Zvezda je imala plus 10 – 65:55, a četiri i po minuta pre kraja imala je plus šest – 74:68. Šesnaest sekundi pre kraja Džejlin Smit je sa linije penala pogodio samo jedno od dva bacanja i tako smanjio na 76:78. Deset sekundi pre kraja Nemanja Nedović je pogodio oba slobodna bacanja za 80:76.

Najefikasniji u Partizanu bio je Aleksa Avramović sa 17 poena, Danilo Anđušić dao je 13.

Zvezdu su ka pobedi predvodili Luka Mitrović i Rokas Gedraitis sa po 12 poena, 11 je dao Jago dos Santos.

Partizan je meč odigrao sa 11 igrača, zbog incidenta sa Stefanom Lazarevićem van tima je ostao Džejms Naneli, iako je izašao sa ekipom na zagrevanje.