EPA-EFE/Alex Grimm
Kostić i Jović

Fudbaleri Ajntrahta i Štutgarta igrali su 1:1 u meču 24. kola Bundeslige.

Gosti su poveli golom Kalajdžića u 68. minutu. Domaći su do boda stigli samo minut kasnije pogotkom srpskog reprezentativca Filipa Kostića. On je zatresao mrežu gostiju u 55. minutu, ali je posle intervencije iz VAR sobe njegov pogodak poništen zbog ofsajda. Kostić i Luka Jović odigrali su ceo meč za Ajntraht.

Bajern je u Minhenu pobedio Borusiju Dortmund 4:2. Gosti su poveli 2:0 golovima Halanda u 2. i 9. minutu. Levandovski je golovima u 26. i 28. minutu doneo svom timu izjednačenje. Bajern je u finišu stigao do trijumfa golovima Gorecke u 88. i Levandovskog u 90. minutu.

Bajer je u Menhengladbahu pobedio Borusiju 1:0. Lajpcig je bio siguran na gostovanju kod Frajburga 3:0, dok je Herta na svom terenu pobedila Augsburg 2:1. Hofenhajm je na svom terenu nadigrao Volfsburg 2:1.

Bajern je prvi na tabeli sa 55 bodova, dok je Lajpcig drugi sa 53.