Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale Australijan opena pošto je izgubio meč od Aleksandra Zvereva.

Meč na “Margaret court” areni trajao je dva sata i 25 minuta i završen je u tri seta – 6:4, 7:6 (7:5), 6:3.

Zverev će u borbi za polufinale igrati protiv pobednika duela Novak Đoković – Miloš Raonić. Lajović je zaista dao sve u ovom susretu, igrao u pojedinim momentima sjajan tenis, ali to ipak nije bilo dovoljno.

Duci je krenuo odlično, prvi napravio brejk i stigao do 2:0. Ali, istog momenta je Nemac uzvratio, izjednačio na 2:2, a nešto kasnije još jednom oduzeo servis Srbinu.

Bio je siguran na servisu i posle 50 minuta igre je poveo u setovima sa 6:4.

U drugom su oba rivala bila mnogo sigurnija na servisu i do 11. gema praktično da ni jedan ni drugi nisu imali nikakvu brejk šansu. Na kraju, ušlo se i u taj -brejk u kojem je slavio Zverev.

Na kraju, igra Lajovića se raspala u trećem setu i Zverev je lako priveo meč kraju.

Brzo je došao do 4:1 i to vođstvo je umešno sačuvao do kraja za plasman u četvrtfinale.