Turski vicešampion pobedio Olimpijakos u Pireju u 17. kolu Evrolige s 96:87 (22:20, 30:20, 22:21, 22:26).

Fenerbahče je na noge Olimpijakosu otišao s četiri poraza uzastopce, a u Pireju je najzad odigrao onako kako se očekuje od jednog od vodećih timova Evrope u poslednjih nekoliko godina. Bila mu je to tek druga pobeda u gostima na devet utakmica (prvu je postigao protiv Asvela u Francuskoj). Znači li ovo i konačno buđenje tima koji predvodi Željko Obradović?

Briljirao je francuski as Nando de Kolo, koji je pobedi doprineo s 32 poena (5-8 za tri). Nikola Kalinić, i dalje s maskom na licu zbog povrede nosa, postigao je šest poena za 23 minuta u igri (3-3 slobodna bacanja, 0-2 za dva, 1-1 za tri). U timu domaćina, kojem je ovo treći poraz uzastopno, prednjačili su sa po 14 Jorgos Printezis i Vasilis Spanulis, novi rekorder Evrolige po broju poena, a Nikola Milutinov je dao 11 za 23 minuta (7-8 slobodna bacanja, 2-3 za dva) uz sedam skokova (šest u napadu).